• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/amasya.ader.94

Çocuk ebeveynlerinin yanında bir çeşit emanettir. Temiz kalbinde her çeşit ve suretten hali, saf kıymetli bir cevherdir. O, her nakşa kaabil olduğu gibi, meylettirilen her şeyi almaya da kabildir. Eğer o, hayra alıştırılır, hayır öğretilirse, hayır üzere büyür, dünya ve ahrette mes’ud olur.” (Resulullah’a Göre Aile ve Okulda Çocuk Terbiyesi- Doç. Dr. İbrahim Canan S.27)

Yurtdışı Faaliyetlerimiz

DERNEĞİMİZİN YURTDIŞI FAALİYETLERİ

4-12 Eylül 2011 tarihleri arasında dört kişilik (dernek üyelerimizden Arif Elbistan, Abdurrahman Elbistan ve beraberindeki heyet) bir ekiple Sri Lanka’ya çeşitli görüşmeler yapmak için ziyarette bulundular. Ziyarette bulundukları ve görüşme yaptıkları kurumlar ve yerler:

 Colombo’da “Insight ınstitue” adlı bir teknoloji enstitüsüne ziyaterette bulundular.


Budistlere ait en büyük sivil toplum kuruluşu olan Sarvodaya Vakfı’na ziyarette bulundular.


Adalet Bakanı Rauff Hakeem beyi resmi konutunda ziyaret edildi.Srilanka'da bulunan ve de orada ikamet eden, gönüllü üyelerimizden Yakup GÜLLÜCE, Türkiye ile kültürel ve sosyal bağları güçlendirecek kültürel işbirliği ve değişim programlarının uygulanması sağlayacak çalışmalar için çeşitli görüşmeler yapmıştır ve hâlâ da yapmaktadır.
Sri Lankalı, İş adamları öğrenci ve gazeteci heyeti Başkan ÖZDEMİR’i makamında ziyaret etti.

     Amasya Aile Sanat ve Kültür Derneği yöneticileri geçtiğimiz Eylül ayında Arif Elbistan ve beraberindeki heyet ile Sri Lanka’ya yaptıkları ziyarete karşılık şehrimize davet edilen Sri Lankalı bir grup şehrimize geldi.

    Amasya Aile Sanat ve Kültür Derneği Üyelerinden Arif ELBİSTAN ile Sri Lankalı heyet Belediye Başkanı Cafer ÖZDEMİR’i makamında ziyarette bulundular.  Türkiye’deki yatırımcı iş adamları ile tanışmak olmaktan son derece memnuniyet duyduklarını ifade ettiler. İki ülke arasında Sri Lanka-Türkiye Dostluk Derneği kurma çalışmalarının devam ettiğini söylediler.Belediye Başkanı ÖZDEMİR de iki ülke arasında dostluğu başlatan dernek üyelerine teşekkür ederek, ikili görüşme ve teşebbüslerden olumlu neticeler elde edilmesi temennisinde bulundu.


Ayrıca Dernek Başkanımız Zafer Ergiden ve Türkiye'de okuyan Sri Lankalı öğrenciler Vali İ. Halil Çomaktekin’i ziyaret ettiler.


Sri Lanka’dan, eğitim için Ülkemizde  bulunan ve Derneğimizin misafiri olarak ilimize gelen misafirlerimizle, 8500 yıllık tarihi olan Amasya'mızın, kültürel, tarihi ve turistik birçok yerleri gezilmiştir.
Misafirlerimiz, Amasya’da bulunmaktan memnuniyet duyduklarını ifade ederek, Amasya’nın sahip olduğu tarihi dokuyu çok beğendiklerini ifade ettiler. Amasya'da kendilerine gösterilen misafirperverlikten de çok memnun kaldıklarını belirttiler.


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam5
Toplam Ziyaret97273

Ferdi hareket etmemeli, işleri istişare ile çözmek ve devam ettirmelidir. Aynı sistemi ailemizde de uygulamak çok faydalar getirir. Öncelikle bireyler kendilerini rahatsız eden konuları dile getirme cesareti ve bunu yapacak nezih bir uslup kazanmayı öğrenir. Problemlerin veya günlük işlerin aile meclisinde istişare ile kararlaştırılması çocuklardaki aidiyet hissini beslediği gibi birlikte hareket etme sorumluluğunu da kazandırır; tek akılla düşünmektense on akılla düşünmenin çok daha verimli olduğunu anlatır; ileriki yaşlarında birlikte yaşadıkları insanlarla daha uyumlu olmalarına zemin hazırlar.